Rıza Kocaoğlu Kimdir

Rıza Kocaoğlu Kimdir, nereli, kaç yaşında gibi soruların cevabını bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Rıza Kocaoğlu'nu kendi gözümden kısaca anlatmak istersem yer aldığı yapımlarda başrol oynamıyor fakat en az başrol oyuncusu kadar konuşuluyor canlandırdığı karakterlerle. Bu her oyuncunun başarabileceği bir şey olmadığını düşünüyorum. Özellikle Ezel dizisindeki Temmuz karakteri ve Çukur dizisindeki Aliço karakterleri ile gerçekten olağanüstü bir performans sergilemektedir.

Rıza Kocaoğlu Kimdir

Dizi ve filmlerde onlarca farklı karakterle karşımıza çıkan Rıza Kocaoğlu, 1979 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde oyunculuk bölümünü başarıyla bitiren Kocaoğlu'nun babası futbol kulübü Göztepe'nin tribünlerde yıllar boyu amigoluğunu yapan "Başbakan" lakaplı İsmail Kocaoğlu'dur. Kendisi de fanatik bir Göztepe'li olarak tribünlerden takımına destek oluyor.

Ünlü yönetmen Çağan Irmak'ın ilk yönetmenlik deneyimini yaşadığı "Bana Şans Dile" filmi ile ilk kez sinemada oyunculuk kariyerine adım attı. Bugüne kadar 50'den fazla dizi ve filmde izleyenlerin karşısına çıkan Rıza Kocaoğlu, oyunculuk becerisiyle taktir topladı.

Kenan İmirzalıoğlu'nun başrolünde yer aldığı Ezel dizisinde Temmuz karakterine hayat verdi.

Akılda en çok kalan karakterlerinden biri olan Kuzey Güney dizisindeki Ali rolüyle kariyerinin en başarılı işlerinden birine imza attı.

Show TV'de yayınlanan ve oyuncu kadrosunda birçok dev ismin yer aldığı İçerde dizisindeki Davut karakteriyle şöhretinin zirve noktalarına ulaşan Rıza Kocaoğlu, bu dizinin finalinden sonra Ay Yapım imzalı Çukur dizisindeki Aliço rolüyle izleyenlere oyunculuk dersi verdi.