Emir Elidemir Kimdir? MasterChef Türkiye

Emir Elidemir Kimdir? TV8 ekranlarının en sevilen programlarından olan MasterChef Türkiye 16 kişilik kadrosunda yer alan Emir'e dair kaç yaşında, nereli, kaç kilo, boyu ve kilosu gibi biyografi bilgilerinin hepsi bu sayfamızda.

Yarışmadaki kendinden emir tavırlarıyla ve kafasına bağladığı bandanası ile oldukça cool bir görüntü sergileyen Emir'in yarışmanın ilk elemesinden sonra tutuk ve durgun davranışları severlerini endişelendirmişti fakat sonrasında ilk 16 kişilik kadroya dahil olarak yarışmada devam etmeye hak kazandı.

Emir Elidemir Kimdir?

MasterChef Türkiye 2020’nin en gözde yarışmacılarından biri olarak öne çıkan Emir Elidemir 1994 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. İlk orta ve lise eğitimlerini yine bu şehirde tamamlayan Emir üniversite eğitimini ise Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde tamamlamıştır. Okuldan sonra staj için Amerika’da Florida’da ve Amsterdam’da bulunmuş ve burarda stajını tamamlamıştır. Emir Elidemir bu stajlardan birini 2 Michelin yıldızlı restoranda tamamlamıştır. Genç aşçı son olarak New York’ta Benno Restoran’da çalışmaya başlamıştır. Genç ve başarılı yarışmacı İngilizce bilmektedir ve yarışmanın en iddialılarından biridir.